• صفحه نخست

اجرای انواع دکوراسیون داخلی منازل و تجاری

مبلمان:
                                                                                                                                                                                                                                      مبل ها از نظر طراحی و شکل ظاهری در انواع طرح های اسپرت ال و مدرن و … موجود هستند و شما می توانید طرح مبلمان منزل تان را بر اساس دکوراسیون و محل قرار گرفتن مبل ها در منزل انتخاب کنید. 
مدل مبلمان و چیدمان مبلمان در زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی منزل تاثیر گذار هستند و شما می توانید با توجه به نیاز خود طرح مبلمان مناسبی را خریداری کنید.

از اجزای اصلی دکوراسیون در هر خانه مدل مبلمان ها هستند و همه افراد در هنگام خرید مبلمان منزل شان وسواس غیر قابل وصفی را دارند و به طور کلی می توان گفت یکی از دغدغه های بزرگ در هر خانواده ای انتخاب طرح و مدل مبلمان با توجه به دکوراسیون منزل است. یکی از انواع مدل مبلمانی که امروزه در بین بسیاری از افراد پرطرفدار و محبوب است مدل مبلمان اسپرت می باشد.

مبلمان اسپرت برای خانه های کوچک:

اگر فضای آپارتمان و یا خانه شما کوچک است و می خواهید برای خرید مبل اسپرت اقدام کنید بهتر است که به سراغ مدل مبل هایی بروید که دارای وزن کمی هستند سبکی مبلمان باعث می شود که شما به راحتی بتوانید آن ها را در درون فضای منزل تان جا به جا کنید و به چیدمان مد نظرتان برسید.

مدل مبل های اسپرت با جسه های کوچک و دیزاین لوکس برای خانه های کوچک می توانند بهترین ایده باشند زیرا این طرح ها فضای کمتری را اشغال می کنند.
خرید مبلمان اسپرت با رنگ روشن برای دکوراسیون خانه های کوچک می تواند بهترین انتخاب باشد.

قبل از خرید مبلمان ابتدا ابعاد فضای منزل خود را به خوبی بررسی کنید و سپس مبلمانی را برای منزل تان خریداری کنید که با ابعاد فضای مورد نظر شما همخوانی دارند.

امروزه یکی از طرح های پرطرفدار مبلمان در بین خانواده های ایرانی مدل مبل اسپرت است که در طرح های ال نیز طراحی شده است. این مدل های زیبا به صورت L در دکوراسیون پذیرایی چیده می شوند و می توانند فضایی منحصر به فرد و متفاوت را در درون دکوراسیون پذیرایی ایجاد کنند

مدل مبلمان های اسپرت در جنس های چرمی نیز طراحی شده اند که این مدل ها به راحتی قابل شستشو می باشند و شما می توانید بعد از کمس استفاده از این مدل ها آن ها را با روغن های مخصوص کاملا براق و زیبا کنید.

 امروزه مبلمان به دو دسته راحتی و سلطنتی تقسیم بندی می شوند که اگر شما در منزل تان فضای کافی دارید می توانید از دو نوع طرح مبل استفاده کنید. مبل راحتی بیشتر برای استفاده های معمولی در هر خانواده طراحی شده اند و مبلمان مجلسی برای مهمان ها طراحی شده اند.

مبلمان های اسپرت:

مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل می تواند تکمیل کننده آسایش و راحتی هر یک از اعضای خانواده باشد بنابراین بهتر است که در هنگام خرید مبل حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید تا بتوانید به صورت طولانی مدت از مبلمان در درون منزل خود استفاده کنید.
 
اتاق مطالعه:
 
اتاق مطالعه برای انجام تکالیف و کار با رایانه و مطالعه کتاب های مختلف طراحی می شود بنابراین باید محیط آرام و با نشاطی را داشته باشد. در ادامه این مطلب ایده های متفاوتی را برای طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

اتاق مطالعه معمولا دارای وسایلی نظیر میز تحریر، چراغ مطالعه و قفسه ها و یا کتابخانه است و در برخی از منازل اتاق مطالعه را از اتاق خواب مجزا می کنند. در دنیای مدرن امروزی در بیشتر خانه ها مکانی به عنوان اتاق مطالعه در نظر می گیرند که در طراحی این اتاق باید نکاتی را رعایت کرد تا بتوان فضایی آرام و بی نظیر را برای مطالعه طراحی کرد.

در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مطالعه باید به رنگ اتاق و قفسه های کتاب و مبلمان اتاق مطالعه اهمیت داد زیرا همه این موارد در طراحی یک دکوراسیون کاربردی برای اتاق مخصوص مطالعه تاثیر گذار هستند.

رنگ مناسب برای اتاق مطالعه افراد نوجوان و جوان:

انتخاب رنگ مناسب برای دیوار اتاق مطالعه از اهمیت زیادی برخوردار است. رنگ های آبی گرم می توانند انتخاب مناسبی برای رنگ دیوار اتاق مطالعه باشند این رنگ ها به افراد احساسی توام با آرامش را می بخشند. رنگ سبز یکی دیگر از رنگ های مناسب برای رنگ آمیزی دیوار اتاق مطالعه است. رنگ های کلاسیک نیز فضای اتاق مطالعه را زیباتر می کنند.

قفسه بندی کتاب ها در درون اتاق مطالعه:

برای اتاق مطالعه باید قفسه های مناسبی را تهیه و نصب کنید و سپس کتاب های درسی و مورد علاقه فرزندتان را در درون این قفسه ها قرار دهید. اگر در بین کتاب های فضاهای خالی وجود دارند شما می توانید در این فضاها برای تزیین قفسه ها از قاب عکس های زیبا و کوچک و یا وسایل تزئینی زیبا استفاده کنید. قفسه های کتاب باید با اندازه و شکل اتاق مطالعه مطابقت و همخوانی داشته باشند.

بهتر است در درون اتاق مطالعه یک کاناپه راحت قرار دهید تا فرزند تان در هنگام زمان استراحت بتواند از کاناپه استفاده کند. استفاده از مبل تخت خواب شو که قابلیت تخت شدن را دارند در درون اتاق مطالعه می تواند بهترین ایده باشد.

هم چنین می توانید در دورن دکوراسیون اتاق مطالعه از صندلی های استاندارد و راحت نیز استفاده کنید.

یکی دیگر از نکاتی که در طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه اهمیت دارد انتخاب یک میز مناسب در درون اتاق مطالعه است بهتر است میزی را برای اتاق مطالعه خریداری کنید و کامپیوتر و یا لپ تاپ را بر روی میز قرار دهید. هم چنین قرار دادن یک میز کوچک در کنار مبلمان برای صرف نوشیدنی می تواند فضای اتاق مطالعه را صمیمی تر کند.

دکوراسیون سالن پذیرایی:

 

مهم ترین بخش دردرون هر خانه ای اتاق پذیرایی است زیرا افراد خانه بیشتر اوقات فراغت خود را در سالن پذیرایی می گذرانند و هم چنین این مکان در هر خانه ای برای پذیرایی از مهمان ها مورد استفاده قرار می گیرد پس باید در دکوراسیون سالن پذیرایی بیشتر از هر فضای دیگر در منزل تان حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید.

همه افراد تمایل دارند تا در همه امور زندگی خود با جدیدترین متد های روز دنیا پیش بروند و انتخاب دکوراسیون داخلی منزل نیز از این قاعده مستثنی نیست. ایجاد دیزاینی متفاوت در فضای پذیرایی می تواند محیط خانه شما را به فضایی مدرن و متفاوت تبدیل کند.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی مورد توجه قرار بگیرد هارمونی رنگ های استفاده شده در سالن پذیرایی و هم چنین مطابقت و هماهنگی بین وسایل پذیرایی است اگر این موارد را رعایت کنید می توانید دکوراسیون بی نظیری را در فضای پذیرایی خود ایجاد کنید.

 

توجه داشته باشید که در هنگام چیدمان وسایل پذیرایی خود باید مکان های متفاوتی را برای نشستن افراد در درون فضای پذیرای فراهم نمایید تا در فضای پذیرایی شما احساس صمیمیت بیشتری بوجود آید.
یکی از مهم ترین نکاتی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی رعایت شود چیدمان مبل ها برای نشستن و قرار دادن تلویزیون در مکانی است که مورد دید همه باشد.

اگر شما می خواهید فضایی شاد را در محیط پذیرایی خود بوجود آورید ترکیب رنگ های متنوع و شاد در درون پذیرایی می تواند بهترین ایده باشد.


نورپردازی در درون اتاق پذیرایی نیز از اهیمت زیادی برخوردار است شما می توانید با کمک لوستر های مدرن و یا آباژور های زیبا نورپردازی متفاوت و ایده آلی را در محیط پذیرایی خود ایجاد کنید.


تزیین دیوار پذیرایی نیز یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی باید مورد توجه قرار بگیرد. شما می توانید برای تزیین دیوار پذیرایی خود از انواع کاغذ دیوار های پوستری و سه بعدی و نقاشی بر روی دیوار و تابلوهای و … استفاده نمایید.

در هنگام طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی می توانید از انواع دکوراسیون های رنگی مانند دکوراسیون بنفش و …. برای دیزاین فضای پذیرایی خود استفاده کنید که این طراحی ها فضای پذیرایی شما را دلچسب و متفاوت می کنند.

اتاق کودک:

 

روانشناسی رنگ ها یکی از مهمترین موضوعات در علم روانشناسی می باشد. به عقدیه روانشناسان رنگ ها اثرات مختلفی در روح و روان افراد می گذارند. به همین دلیل امروزه اهمیت بیشتری به آن ها داده می شود. در این مطلب با بهترین رنگ اتاق کودک دختر و پسر آشنا می شویم.

 

راهنمای انتخاب رنگ اتاق کودک دختر و پسر:

رنگ اتاق کودکان می تواند تاثیر بسزایی در تقویت اعتماد به نفس, رفع بی قراری و پرورش احساسات کودکان دختر و پسر داشته باشد. بررسی های بسیاری نشان داده است رنگ ها توانایی بسیاری در تحریک, هیجان, تسکین و حتی درمان افراد دارند. به همین دلیل توجه به رنگ دیوار و دکوراسیون اتاق کودک اهمیت ویژه ایی دارد.

نارنجی, رنگی مناسب برای اتاق کودک دختر و پسر

یکی از رنگ های مناسب برای اتاق کودکان, رنگ نارنجی می باشد. اگرچه از این رنگ به ندرت استفاده می شود اما این رنگ یکی از مناسب ترین رنگ های اتاق کودک به شمار می رود. این رنگ به رنگ گرم و دوستانه و جوان شهرت دارد و موجب افزایش اعتماد به نفس, برونگرایی و استقلال در کودکان می شود. همچنین این رنگ حس ارتباطات و همکاری در کودک را تقویت می کند.

بهترین رنگ اتاق کودک پسر و دختر کدام است؟

روانشناسی رنگ ها یکی از مهمترین موضوعات در علم روانشناسی می باشد. به عقدیه روانشناسان رنگ ها اثرات مختلفی در روح و روان افراد می گذارند. به همین دلیل امروزه اهمیت بیشتری به آن ها داده می شود. در این مطلب با بهترین رنگ اتاق کودک دختر و پسر آشنا می شویم.

 

راهنمای انتخاب رنگ اتاق کودک دختر و پسر

رنگ اتاق کودکان می تواند تاثیر بسزایی در تقویت اعتماد به نفس, رفع بی قراری و پرورش احساسات کودکان دختر و پسر داشته باشد. بررسی های بسیاری نشان داده است رنگ ها توانایی بسیاری در تحریک, هیجان, تسکین و حتی درمان افراد دارند. به همین دلیل توجه به رنگ دیوار و دکوراسیون اتاق کودک اهمیت ویژه ایی دارد. در ادامه با بهترین رنگ اتاق خواب کودک دختر و پسر به همراه نمونه هایی از آن ها آشنا می شویم.

 

رنگ سبز برای اتاق خواب کودک:

رنگ سبز برای اتاق خواب یکی از طبیعی ترین رنگ ها به شمار می رود که دارای اثرات آرام بخش به خصوص روی کودکان است. تحقیقات نشان داده است رنگ سبز می تواند سرعت خواندن و درک مطلب در کودکان را افزایش دهد. از آن جایی که این رنگ اضطراب را کاهش می دهد, یکی از بهترین رنگ ها برای رنگ اتاق کودک محسوب می شود.

 

آبی رنگی مناسب برای اتاق خواب کودکان پسر:

از نظر روانشناسی رنگ آبی آرام بخش است و اضطراب و استرس را کاهش می دهد. از آن جایی که اغلب کودکان پسر پر هیجان هستند, رنگ آبی گزینه مناسبی برای اتاق آن ها می باشد. رنگ آبی اضطراب و پرخاشگری و فشار خون کودکان را کاهش می دهد. از این رو برای اتاق کودکانی که کج خلق هستند و یا از دیگر مشکلات رفتاری رنج می برند, مناسب است.

 

صورتی مناسب ترین رنگ اتاق کودک دختر و پسر:

صورتی یکی از رنگ های مورد علاقه کودکان دختر است که تصور می شود نمی توان از آن برای کودکان پسر استفاده نمود. در حالی که این طور نیست. در واقع رنگ صورتی القاء کننده حس آرام بخش است و برای همه کودکان اعم از دختر و پسر مناسب است.

 

رنگ های گرم موجب القای احساس شادی, شور و شوق و هیجان در اکثر افراد می شوند. رنگ هایی مانند رنگ قرمز و زرد از جمله رنگ های گرم محسوب می شوند. از آن جایی که این رنگ ها موجب تحریک هیجانات می شوند, استفاده بیش از حد آن ها در اتاق خواب کودکان توصیه نمی شود. از طرفی رنگ های سرد القا کننده احساس آرامش در اغلب افراد هستند. رنگ آبی نمونه ای از رنگ های سرد به شمار می رود. این رنگ ها برای کودکانی که سطح انرژی پایینی دارند و از هیجان کمی برخوردار هستند مناسب نیست.

رنگ اتاق کودک باید براساس روحیات کودکانه انتخاب شود. همچنین بهترین رنگ برای اتاق خواب کودکان ترکیبی از رنگ های سرد و گرم است.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک و نوجوان پسر از سنین 3 تا 12 سال می تواند دارای ارتباطات نزدیکی با یکدیگر باشد ، همانطور که می دانید طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دارای حساسیت ها و مسائل خاص خود است.

باید به نگرش ها و دیدگاه های متفاوت مورد استفاده در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک و نوجوان پسرانه احترام گذاشت زیرا انرژی و تفاوت حرف اول را در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه می زند

بهتر است در کنار فراهم نمودن ابزارهایی برای آزادسازی هیجانات پسرانه به مکان استراحت آنان نیز توجه ویژه ای نمایید، زیرا محیطی راحت برای ریکاوری انرژی روزانه مورد نیاز هر فرد در خانواده است.

برخی از ایده های به ظاهر گران قیمت نه تنها بسیار کاربردی و زیبا هستند بلکه با ارائه کاربرد های متفاوت می توانند تاثیر چشمگیری در هزینه طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک و یا نوجوان شما داشته باشند.

برای هوش و ذکاوت کودک خود احترام قائل شوید، از آن ها بخواهید که طرح روی دیوار اتاق خود را انتخاب کنند، طرح روی دیوار آن ها می تواند نگرش آن ها به دنیای اطراف را تحت تاثیر قرار دهد در نتیجه در انتخاب آن دقت کنید.

نظم و ترتیب مناسب قرار گیری لوازم در اتاق خواب را به آن ها بیاموزید و ابزارهای لازم برای جمع آوری تمام لوازم و وسائل آن ها را فراهم کنید.دکوراسیون تجاری (مغازه):

  
طراحی دکوراسیون مغازه شیک و ایده آل نقش مهم و به سزایی در جذب مشتری دارد. برای داشتن بهترین و مناسب ترین دکوراسیون فروشگاه و مغازه رعایت نکات مهم و کاربردی و همچنین مشاهده مدل های متنوع و زیبای دکوراسیون های مختلف برای انواع مغازه ها، می تواند ایده جالب و قابل توجهی باشد. در این مقاله ضمن معرفی دکوراسیون های شیک و جدید انواع مغازه، راهکارهایی برای داشتن بهترین انتخاب را نیز مورد برسی قرار می دهیم. تا پایان همراه ما باشید.

 اولین نکته برای طراحی دکوراسیون مغازه توجه به نوع محصولات و همچنین متراژ فروشگاه مورد نظر است که اهمیت فوق العاده ایی در نوع دیزاین مغازه دارد. دومین نکته این است که باید توجه نمایید که دکوراسیون فروشگاه و مغازه شامل دو بخش مجزا دکوراسیون داخلی مغازه و ویترین مغازه است که باید هر یک را با برنامه ریزی و همچنین به کارگیری نکات مهم دکوراسیون طراحی نمود.
دکوراسیون مغازه پوشاک :

فروشگاه پوشاک یکی از مغازه هایی است که نیازمند طراحی دکوراسیون ایده آل و جذاب می باشد و دکوراسیون مغازه نقش مهمی در انتخاب صحیح و رضایت مشتریان دارد که انواع مختلف این نوع دکوراسیون را در ادامه تفکیک می نماییم.
دکوراسیون بوتیک زنانه :

فروشگاه پوشاک زنانه شامل انواع لباس ها، مانتو، شال و روسری می باشد که گاه به صورت مجزا و یا در کنار هم به فروش می رسند. برای طراحی دکوراسیون اینگونه مغازه ها بهتر است به این نکته توجه نمایید که دکوراسیون باید به گونه ایی باشد که انواع پوشاک نمایش خوبی داشته باشند و به راحتی طرح و مدل آنها قابل رویت باشد و همچنین فضای دسترسی مشتری نیز فراهم آمده باشد تا موجب رضایت مشتری و همچنین خرید مناسب وی شود.

دکوراسیون بوتیک مردانه :

در اغلب بوتیک های مردانه علاوه بر انواع لباس، کفش و سایر ملزومات مورد نیاز آقایان نیز به فروش می رسد، بر همین اساس لازم است برای انتخاب دکوراسیون داخلی مغازه دقت زیادی شود و فضایی را ایجاد نمایید که از هر لحاظ مناسب و ایده آل باشد.

دکوراسیون مغازه کیف و کفش :

دکوراسیون اغلب مغازه های کیف و کفش به این دلیل که اقلام قابل فروش و محصولات دارای اندازه و ابعاد کوچکی هستند و همچنین باید طرح و مدل آنها قابل مشاهده باشد، به صورت طبقه بندی شده و قفسه ایی انجام می گیرد و دکور داخلی اینگونه فروشگاه ها اغلب از جنس ام دی اف می باشد.


دکوراسیون داخلی مغازه :

مهمترین نکته ایی که در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه باید بدان توجه نمایید این است که علاوه بر زیبایی و جذابیت فضای داخل مغازه باید به راحتی مشتریان نیز توجه نمایید. بعد از اینکه ایده دکوراسیون مطرح و توسط نرم افزارها طراحی شد به مرحله اجرا می رسد و می تواند فضایی مناسب و ایده آل در داخل مغازه ایجاد نماید. به این نکته توجه نمایید که نورپردازی مناسب و همچنین استفاده از رنگ های مناسب و جذاب در دکور مغازه می تواند نقش مهمی در جذب مشتری داشته باشد.

دکوراسیون ویترین مغازه :

طراحی ویترین مغازه شیک و مناسب اولین اقدام برای جلب توجه مشتری است و از این طریق میتوان افراد با سلیقه ها و نیازها مختلف را جذب نمود. ویترین مغازه را نیز با توجه به نوع محصولات طراحی نمایید و از آنها نهایت استفاده را ببرید.